Macrolophus caliginosus (M. Pygmaeus) - Agroconsult - Pod osłonami

Macrolophus caliginosus (M. Pygmaeus)

Biologiczna ochrona upraw szklarniowych

  • Ogranicza mączlika szklarniowego i ostroskrzydłego
  • Kontroluje wciornastki
  • Kontroluje przędziorki
  • Łatwa aplikacja
  • Wysoka skuteczność ochrony
  • Sprawdzona jakość w całej Europie

Dostępne opakowania:

Odznaczenia:

Masz pytania? Nasz doradca tobie pomoże

Pytania i odpowiedzi

Jak stosować Macrolophus?

Macrolophus caliginosus nimfa może byc stosowany na całej uprawie, lub tylko w głównych punktach, tam, gdzie szkodników jest najwięcej i gdzie bedzie miał zapewnioną dużą ilość pożywienia. W największych skupiskach szkodników zaleca się stosowanie nawet 10-20 owadów na m2. Produkt stosujemy interwencyjnie w miejsca gdzie pojawiało się ognisko szkodników (mączlik, przędziorek)

Polecane jest też użycie Macrolophus-a nimfa w produkcji rozsady pomidora dla wczesnej kontroli mączlika i ew. przędziorka.

 

Macrolophus caliginosus jest wypuszczany na liście roślin lub może być rozsypywany na maty. Najwieksze korzyści przynosi stosowanie Macrolophus-a łącznie z pokarmem. Owady dokarmiamy regularnie przez pierwsze 2-4 miesiące co dwa tygodnie, w dawce 1 butelka pokarmu (jaja motyli) na 1000 sztuk Macrolophusa-a nimfa

Można stosować Macrolophus’a także w czasie wczesno zimowym (grudzień/styczeń), ale należy go wtedy karmić jajami motyli co tydzień.

Gdzie stosować owada?

Macrolophus caliginosus nimfa może byc stosowany na całej uprawie, lub tylko w głównych punktach, tam, gdzie szkodników jest najwięcej i gdzie będzie miał zapewnioną dużą ilość pożywienia.

W największych skupiskach szkodników zaleca się stosowanie nawet 10-20 owadów na metr kwadratowy. Produkt stosujemy interwencyjnie w miejsca gdzie pojawiało się ognisko szkodników (mączlik, przędziorek).

Polecane jest także użycie Macrolophus-a nimfa w produkcji rozsady pomidora do wczesnego kontrolowania mączlika i ewentualnie przędziorka.

Jak dostarczany jest owad?

Macrolophus caliginosus nimfa jest dostarczany w butalkach po 250 lub 500 osobników w postaci nimf.

Owady w tym stadium potrzebują pokarmu do przejścia w stadium dorosłe. Najlepiej jest stosować interwencyjnie w skupiska szkodników.

M.caliginosus nimfa może być przechowywany w lodówce, przez kilka dni w temperaturze 10 stopni.